
In de podcast van deze week hebben Theo de Reus, T.J. van Apeldoorn en Arjen Lutgendorff het over het afscheid van Frank Oostdam, Transavia, het ANVR-Congres in Oman, FTI/Alltours, Havi, Schiphol & de gemeente Amsteredam en de boekingscijfers.
Het grootste reisvakblad van Nederland
door Arjen Lutgendorff
In de podcast van deze week hebben Theo de Reus, T.J. van Apeldoorn en Arjen Lutgendorff het over het afscheid van Frank Oostdam, Transavia, het ANVR-Congres in Oman, FTI/Alltours, Havi, Schiphol & de gemeente Amsteredam en de boekingscijfers.
TravMagazine is het grootste nieuwsplatform en vakblad van de reisbranche in de Benelux.
Lees verder
Lees op deze pagina hoe u via TRAVel Media de reisbranche kunt bereiken.
Meer informatie over TravMagazine? Neem contact op met de redactie via redactie@travmagazine.nl of telefonisch: 035 67 28 857.
Lees op onze FAQ pagina wat u kunt doen om de problemen met uw premium account op te lossen
Heren, even een reactie op deze podcast, met name het bericht over de groei van Schiphol. Jullie zeiden zelf al dat er in elke podcast wel wat ‘onzin’ zit en als je de bal zo voor open doel legt dan schiet ik hem er graag even in 😉
Het ging over Schiphol en dat ze zich meer als activistisch aandeelhouder ging opstellen (even mijn woorden, maar dat is wat ze zelf naar buiten hebben gebracht). Theo verbaasde zich daarover want: ‘je zou verwachten dat de aandeelhouders er alles aan doen om (bij een normaal bedrijf) het bedrijf te laten groeien en floreren’.
Dit is echt héél traditioneel Angelsaksisch denken waarbij alleen naar de belangen van aandeelhouders gekeken wordt. Maar bedrijven moeten tegenwoordig naar de belangen van álle belanghebbenden kijken en deze zorgvuldig afwegen: hoe zijn de arbeidsomstandigheden bij toeleveranciers (denk aan kinderarbeid), worden er teveel schadelijke stoffen uitgestoten (denk aan Tata en Chemours), wordt onherstelbare schade toegebracht aan biodiversiteit (houtkap in de Amazone), etc. In dit rijtje kun je ook belangen van omwonenden zetten – de reden dat de gemeente Amsterdam een andere rol als aandeelhouder op zich gaat nemen. Dit zijn lastige afwegingen, waarin je het als bedrijf niet gauw goed doet. Dat de reisbranche vooral groei wil is logisch, net zo logisch als Amsterdam zegt dat ze ook naar belangen van omwonenden moet kijken.
We kunnen niet enerzijds ‘schande’ roepen als in het nieuws komt dat een bedrijf gebruik maakt van kinderarbeid of dat ze schadelijke PFAS stoffen uitstoten, en tegelijkertijd ook ‘schande’ als een bedrijf constateert dat ze méér belangen moet dienen dan alleen die van de aandeelhouders.
Hartelijke groet,
Marcel Veenhuizen