
Het ANVR-congres in Oman behoort tot ‘een van de uitstekende congressen’ van de afgelopen jaren.
Dat zei ANVR-voorzitter Arjan Kers zondagmiddag in Muscat bij zijn afsluiting van het vijfdaagse congres.
Kers bedankte Frank Oostdam, die 17 jaar ANVR-directeur was en nog betrokken was bij de organisatie om het congres in Oman te laten plaatsvinden. Oostdam woonde het congres op uitnodiging van de ANVR bij als kersverse Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.
Kers noemde het fantastisch om te zien dat er een jonge generatie aankomt in de branche, iets wat al zichtbaar was in het zich verjongende deelnemersveld van deze editie van het congres. Reiswerk en het toeristisch onderwijs spelen een belangrijke rol in het enthousiast maken van jongeren voor het reisvak.
De sector is na corona hard gegroeid, waardoor nieuwe medewerkers meer dan welkom zijn.
En over ’nieuw’ gesproken, Kers stelde enorm trots te zijn dat de ANVR heeft gekozen voor Frank Radstake als opvolger van Frank Oostdam als ANVR-directeur. ‘We hebben in hem een fantastische directeur gevonden en met hem gaat ANVR een goede toekomst tegemoet’, aldus Kers: ‘Een sterke brancheorganisatie is de ruggengraat van samenwerking, innovatie en groei binnen een sector.’
De congresgangers keerden zondagavond laat terug op Schiphol met de nieuwe Airbus A321neo van Transavia, na een tankstop in Athene.
Het relatief onbekende Oman ontpopte zich van woensdag tot en met zondag als gastvrije bestemming voor de 185 tot 190 deelnemers van het congres. Het land noteerde vorig jaar 4 miljoen bezoekers, met ruim 6 procent Nederlanders. Oman wil in 2040 het aantal van 11 miljoen toeristen per jaar aantikken.
De congresbestemming voor volgend jaar is Rabat in Marokko, van 13-16 november.
Een uitgebreid verslag van het congres is binnenkort te lezen in TravMagazine.
Foto: Frank Radstake (directeur) en Arjan Kers (voorzitter) van de ANVR.