
Bonaire gaat vanaf maandag 21 september in een lichte lockdown. Deze duurt tot en met 30 september, zo maakte gezaghebber Edison Rijna dit weekend bekend.
Met de maatregelen wil Bonaire het oplopend aantal coronabesmettingen de kop indrukken. Rijna liet weten dat hij bij de Nederlandse regering een verzoek heeft ingediend om van Bonaire tijdelijk een code oranje bestemming te maken.
Indien dit wordt toegekend, zijn vluchten uit Nederland nog wel toegestaan, maar dan worden alleen noodzakelijke reizen geadviseerd.
Rijna deed een beroep op de inwoners van Bonaire bij deze, wat hij noemde, zware maatregelen. ‘Maar deze zijn belangrijk om ervoor te zorgen dat het virus een minimale kans heeft zich te verspreiden. Als we nu een stap terug doen, kunnen we straks weer versoepelen.’
De grootste brancheorganisatie voor horeca en toerisme op Bonaire heeft al bezwaar aangetekend en noemt het aanvragen van code oranje ‘onbegrijpelijk’. Volgens de organisatie hebben er voor zover bekend geen besmettingen plaatsgevonden in de toerismesector. ‘Toch treffen de genomen maatregelen onze sector als zwaarste.’
Met de juiste beperkende maatregelen zou toerisme op het eiland heel goed mogelijk zijn, zegt de organisatie. (Foto Shutterstock)