
De gezaghebber van Bonaire, Edison Rijna, heeft Nederland gevraagd om het reisadvies voor het eiland te versoepelen. Nu geldt nog oranje (alleen noodzakelijke reizen), maar Bonaire wil geel (let op, veiligheidsrisico’s) worden. Volgens Rijna bekijkt het RIVM of dit nu mogelijk is.
Dat meldt NOS.nl.
Een maand geleden vroeg Bonaire aan Nederland om het reisadvies voor het eiland juist te verscherpen vanwege de stijging van het aantal besmettingen. Volgens Rijna zijn er de afgelopen 13 dagen geen nieuwe coronagevallen op het eiland geweest. Hij wil de regels daarom ‘stap voor stap’ aanpassen.
Op maandag 26 oktober mogen casino’s en sportscholen weer open. Vanaf die dag kunnen ook reizigers van Curaçao naar Bonaire, op voorwaarde dat ze een negatieve uitslag van een recente coronatest kunnen tonen en een gezondheidsverklaring invullen. Reizigers uit Aruba, Sint-Maarten, Canada en de VS mogen onder dezelfde voorwaarden naar het eiland.
Het verbod op directe vluchten vanuit de Verenigde Staten is met twee weken verlengd. (Foto Shutterstock)