
KLM vliegt vanaf december tot en met maart op de meeste dagen nog maar één keer per dag direct naar Curaçao in plaats van twee keer per dag.
De aanhoudende capaciteitsproblemen op Schiphol zouden hier de oorzaak van zijn, meldt het Antilliaans Dagblad op zijn website.
De situatie op Schiphol heeft dus niet alleen gevolgen voor de Europese vluchten van KLM, maar ook voor intercontinentale routes.
De krant, die over een intern memo zegt te beschikken, trekt die conclusie op basis van het reserveringssysteem van KLM, dat voor januari tot en met maart op de meeste dagen maar één directe vlucht van Schiphol naar Curaçao laat zien.
KLM-regiomanager Dirk Buitelaar, gevestigd op Curaçao, zegt dat de kogel nog niet door de kerk is.
In delen van de Curaçaose reis- en toeristische wereld werd al rekening gehouden met circa de helft minder stoelen in de periode januari tot en met maart. Op de website van KLM is in de wintermaanden januari tot en met maart op de meeste dagen één directe vlucht vanaf Schiphol naar Hato Airport te zien. In de meeste gevallen zeven frequenties per week in plaats van veertien. (Foto Shutterstock).